Przedmioty w tradycyjnym tańcu greckim


Innowacyjne ujęcie badań nad tańcem greckim.

Olimpia Dragouni

Doktorat zatytułowany Self-Identification of Slav-speaking Elites from the Territory of Macedonia under Ottoman Rule (19th century) z zakresu kulturoznawstwa napisałam i obroniłam na Wydziale 'Artes Liberales' Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem dr hab. Jolanty Sujeckiej, prof. UW, w ramach interdyscyplinarnego programu Międzynarodowych Projektów Doktoranckich (więcej: www.mpd.al.edu.pl).

Wcześniej studiowałam europeistykę (mgr, 2010), stosunki międzynarodowe oraz arabistykę i islamistykę na Uniwersytecie Warszawskim (2006-2013), macedońską kulturę i historię na Uniwersytecie śś. Cyryla i Metodego w Skopje (2011, 2013), a także teologię muzułmańskią na Wydziale Studiów Islamskich w Sarajewie (2013/2014).

Dotychczas brałam udział w czterech grantach NCN/FNP. W okresie 2016-2017 będę zatrudniona przy projekcie prof. Christiana Vossa w projekcie DFG Melting Borders: An Ethnography of the Movement of Peoples, Goods, and Symbols in Border-areas between Greece and the Republic of Macedonia na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie

Moje zaainteresowania akademickie obejmują studia bałkanistyczne i osmanistyczne, studia nad dyskursem i nacjonalizmem, islam na Bałkanach i w Europie, związki pomiędzy polityką i religią, muzykę i taniec ludowy. Języki badawcze w kolejności odzwierciedlającej poziom opanowania: polski, grecki, angielski, macedoński, B/H/S, arabski (fusha), francuski, niemiecki, turecki, osmański.